До Києво-Святошинського районного суду м. Києва
03170, м. Київ, вул. Мельниченка, 1
Позивач:
_____________________громадянка України,
РНОКПП __________,
адреса: ххххххххххххххххх
тел: ххххххххххххххх
Представник позивача:
адвокат Ігнатов Дмитро Іванович,
73003, м. Херсон, пр-т Ушакова, 43, гот «Київ», оф. 328
(095) 89-29-560
Відповідач:
____________________________
громадянин Республіки Білорусь,
РНОКПП хххххххххххххх,
адреса: хххххххххххххххххххххххх,
засоби зв’язку не відомі
Судовий збір: ______ грн.
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про розірвання шлюбу
18 грудня ___ року між мною, ________________, та ____________________ (надалі – відповідач) укладений шлюб, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії 1-ВН № _______, виданим повторно ______ року відділом РАЦС адміністрації Первомайського району м. Мінськ (актовий запис від _______ року № _________).
На момент подачі цього позову ми припинили шлюбні відносини, проживаємо окремо один від одного, оскільки подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечить нашим інтересам. Від шлюбу дітей не маємо, але у зв'язку з тим, що домовитись з відповідачем про розірвання шлюбу через органи РАЦС не маємо можливості, я вимушена звернутись до суду з даним позовом.
Відповідач є громадянином Республіки Білорусь, має посвідку на постійне проживання в Україні. Останнє відоме мені зареєстроване місце його проживання: Київська обл., Києво-Святошинський р-н, __________. Саме за цією адресою ми разом проживали.
Частиною 3 ст. 105 Сімейного Кодексу України передбачено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до
статті 110 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Частина 2 ст. 112 СК України встановлює, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Відповідно до ст. 497 ЦПК України підсудність судам України цивільних справ з іноземним елементом визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно ч. 3 ст. 27 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, ратифіконої Верховною Радою України Законом № 240/94-ВР від 10.11.1994 року, якщо один з подружжя є громадянином однієї Договірної Сторони, а Другий - іншої Договірної Сторони й один з них проживає на території однієї, а другий - на території іншої Договірної Сторони, то їх особисті і майнові правовідносини визначаються за законодавством Договірної Сторони, на території якої вони мали своє останнє спільне місце проживання.
Відповідно до ч. 2 ст. 28 Конвенції - якщо один з подружжя є громадянином однієї Договірної Сторони, а другий - іншої Договірної Сторони, застосовується законодавство Договірної Сторони, установа якої розглядає справу про розірвання шлюбу.
Частина 2 ст. 29 Конвенції встановлює, що по справах про розірвання шлюбу у випадку, передбаченому пунктом 2 статті 28, компетентні установи Договірної Сторони, на території якої проживає подружжя. Якщо один з подружжя проживає на території однієї Договірної Сторони, а другий - на території іншої Договірної Сторони, по справах про розірвання шлюбу компетентні установи обох Договірних Сторін, на територіях яких проживає подружжя.
Згідно п. 4 Листа Вищого спеціалізованого суду України від 16.05.2013 № 24-754/0/4-13 «Про практику розгляду судами цивільних справ з іноземним елементом» суди розглядають спори за позовами громадян України до осіб, які проживають за кордоном, за правилами альтернативної підсудності, передбаченої статтею 110 (ст. 28) ЦПК, а також виключної підсудності, передбаченої статтею 114 (ст. 30) ЦПК та статтею 77 Закону України «Про міжнародне приватне право».
Частина 10 ст. 28 ЦПК України передбачає, позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред'являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.
Згідно п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» № 11 від 21.12.2007 року - позов про розірвання шлюбу з особою, яка не має в Україні місця проживання або місце проживання якої невідоме, може пред'являтися за місцем знаходження майна відповідача, або за останнім відомим місцем його проживання чи перебування (ч. 10 ст. 28 ЦПК України).
Через те, що мені наразі не відоме місце проживання відповідача, вважаю, що справа повинна бути розглянута за місцем його останнього відомого проживання.
Варто також зазначити, що згідно ст. 13 вищевказаної Конвенції документи, що на території однієї з Договірних Сторін виготовлені або засвідчені установою або спеціально на те уповноваженою особою в межах їх компетенції і за установленою формою і скріплені гербовою печаткою, приймаються на територіях інших Договірних Сторін без якого-небудь спеціального посвідчення. Документи що на території однієї з Договірних Сторін розглядаються як офіційні документи, користуються на територіях інших Договірних Сторін доказовою силою офіційних документів.
Тому, свідоцтво про укладення шлюбу, копія якого додана до цього позову, не потребує додаткової легалізації для визнання його офіційним документом на території України.
Примирення вважаю неможливим і прошу суд строк на примирення подружжя не надавати.
Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму ВСУ від 12.06.09 № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» не допускається відмова у відкритті провадження у справі з мотивів недоведеності заявленої вимоги, відсутності доказів, пропуску позовної давності та інших не передбачених законом підстав. Пунктом 6 Постанови передбачено, що подання доказів можливе на наступних стадіях цивільного процесу, тому суд не вправі через неподання доказів при пред'явленні позову залишати заяву без руху та повертати заявнику.
Крім того, позивач підтверджує те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, позивач не заперечує проти ухвалення заочного рішення у справі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 4, 175, 177, 497 ЦПК України, ст. 105, 110, 112 СК України,
ПРОШУ:
-
Прийняти цей позов до свого провадження та розглянути справу у моїй відсутності;
-
Розірвати шлюб між ___________________ та __________________, зареєстрований _______ року відділом РАЦС ________, актовий запис № ______.
Додатки:
-
Докази сплати судового збору;
-
Копія позовних матеріалів;
-
Копія паспорту, коду позивача;
-
Копія посвідки, коду відповідача;
-
Копія свідоцтва про укладення шлюбу з нотаріально засвідченим перекладом;
-
Копія довідки про зняття з реєстрації місця проживання відповідача.
-
Копія адвокатського ордеру;
-
Копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
Оригінали письмових доказів, доданих до позову, наявні у позивача
«___»___2019 _________