Міністерство фінансів України після перевірки положень діючого Податкового кодексу стверджує про необхідність внесення змін у більшу частину його статей, у зв'язку з чим можливо його прийняття в новій редакції. Основною проблемою цієї сфери визнано відсутність чіткості норм, внаслідок чого під час перевірки суб’єктів господарювання довільно тлумачиться зміст податкових правил та необгрунтовано донараховуються податки і санкції.
Експерти з питань податкового законодавства зазначають, що ефективніше розробити проект нового Податкового кодексу, адже внесення окремих поправок до статей кодексу може мати наслідком лише збільшення неточностей і помилок.
Насамперед, міністерство працює над спрощенням Податкового кодексу шляхом удосконаленням норм і термінології, виправленням всіх існуючих в кодексі помилок, подвійних трактувань і невизначеностей, а також справедливістю - єдиними правилами для всіх, скасуванням неправомірних пільг і пошуком балансу інтересів бізнесу і держави.
На початку вересня планується передати цей документ у Верховну Раду, щоб нормативний акт набув чинності з 1 січня. Серед нововведень пропонується, зокрема:
- застосування спрощеної системи оподаткування виключно для підприємців-фізичних осіб з оборотом до 300 тис. грн. за рік. Для інших ФОП пропонується застосовувати т.з. «касовий метод», який передбачає сплату ЄСВ та прибуткового податку з різниці між доходами та витратами. Якщо річний обіг коштів юридичної особи перевищує 2 млрд. грн., вона переводиться на загальну систему оподаткування та сплату ПДВ;
- Збільшення ПДВ з 20 до 22% ;
- Зменшення з 1 жовтня 2015 ренти за користування надрами до 28% (глибина понад 5 км) і 14% (до 5 км) (зараз 55% і 28% відповідно). А з 1 січня 2018 рента складе 20% і 10%;
- Введення податку на транспорт не старше 5 років у розмірі 1 тис. грн. на рік, розповсюдження податку на розкіш на авто дорожче 1 млн. грн., незалежно від інших характеристик, а також збільшення податку на квартири площею більше 350 кв. м. і будинки - понад 500 кв. м.
Крім того, планується об'єднання митного та податкового напрямків, що повинно позитивно вплинути на їх роботу та забезпечить скорочення перевірок для бізнесу.
Реформа ГФС передбачає також скорочення штату працівників, що стане можливим внаслідок розширення напрямків застосування у роботі автоматизованих систем.